top of page

Feldmár Intézet - Alapítva: 2006.

 

 

2006-ban jött létre a Feldmár András nevét viselő szellemi műhely, a Feldmár Intézet, amelynek alapítói így fogalmaznak: „Egyetértünk vele abban, hogy az, hogy van-e élet a halál előtt, többek között azon múlik, hogy valaki miképpen tud akkor is szabad maradni, ha pisztolyt tartanak a halántékához, vagy hogy képes-e átlátni, hogy a szeretet nem más, mint a másik ember másságának teljes elfogadása és a valódi párbeszéd. Mindehhez persze bátorság kell. A szeretet pedig munka, és a bátorság nem egy a félelemnélküliséggel.”

A Feldmár Intézet azért dolgozik, hogy Magyarországon minél többen ismerhessék meg azt a gondolkodásmódot, azt az "iskolát", amelyhez András is tartozik. Arisztotelesz, Winnicot, Wittgenstein, Laing lábnyomaiban lépegetünk, szeretnénk aktív részesei annak a szellemi élménynek, amit a szabad, őszinte, kötöttségek és szégyenérzet nélküli kommunikáció adhat az embernek. Az Intézet Feldmár András részvételével és az internet adta lehetőségekkel szervezi élő és online eseményeit. Bevételeit visszaforgatja nonprofit programjai, a személyes krízisben lévő embereket óvó Menedék, a Tévelygőkért Alapítvány fogvatartottak társadalmi reintegrációjával foglalkozó B-Tervének és a fogvatartottak gyermekeit támogató Mirkó programjának finanszírozására.

 

 

Annamari

Huszár Annamária, a Feldmár Intézet gazdasági vezetője, könyvelő, könyvvizsgáló, igazságügyi könyvszakértő. 

Dorka

Büky Dorottya, mentor, tanácsadó, kommunikációs szakember. 

A Feldmár Intézet vezető tanácsadója.

"A Feldmár Intézet szerintem egy posztmodern szalon. A reneszansz szalonok Franciaországban, Itáliában gyönyörű, karizmatikus, művelt és szellemes nők köré szerveződtek, mint például Isabella d'Este vagy Elisabetta Gonzaga. Fontos helyek voltak ezek, a gondolatok cseréjére, beszélgetésekre. Nekünk van a Dorka és az Annamari, akik Isabella és Elisabetta szerepét viszik. Én is, Krámli Andris is, a két András, bár férfinak tűnünk, de női szerepet játszunk. Fantasztikus négyesünk célja, hogy olyan tereket teremtsünk, ahol félelem nélkül -bár veszélyesen, tehát izgalmasan- lehet kommunikálni.

Azt a gondolatot akarjuk megmenteni a feledéstől, -nehogy elfelejtse az emberiség- hogy soha nem az egyén a fontos, hanem a kapcsolat, hogy egyén kapcsolat nélkül nem is létezik. A fogamzás pillanatától kezdve a halálig, a közös nyelvben lubickolva, soha nem vagyunk egyedül." - FA

 

Feldmár Intézet

 

2012-ben jött létre a Feldmár András nevét viselő jelenlegi szellemi műhely, a Feldmár Intézet, amelynek alapítói így fogalmaznak: „Egyetértünk vele abban, hogy az, hogy van-e élet a halál előtt, többek között azon múlik, hogy valaki miképpen tud akkor is szabad maradni, ha pisztolyt tartanak a halántékához, vagy hogy képes-e átlátni, hogy a szeretet nem más, mint a másik ember másságának teljes elfogadása és a valódi párbeszéd. Mindehhez persze bátorság kell. A szeretet pedig munka, és a bátorság nem egy a félelemnélküliséggel.”

A Feldmár Intézet megalapítása óta azért dolgozik, hogy Magyarországon minél többen ismerhessék meg azt a gondolkodásmódot, azt az "iskolát", amelyhez András is tartozik. Arisztotelesz, Winnicot, Wittgenstein, Laing lábnyomaiban lépegetünk, szeretnénk aktív részesei annak a szellemi élménynek, amit a szabad, őszinte, kötöttségek és szégyenérzet nélküli kommunikáció adhat az embernek. Az Intézet Feldmár András részvételével és az internet adta lehetőségekkel szervezi élő és online eseményeit. Bevételeit visszaforgatja nonprofit programjai, a Tévelygőkért Alapítvány fogvatartottak társadalmi reintegrációjával foglalkozó B-Tervének és a fogvatartottak gyermekeit támogató Mirkó programjának finanszírozására.

 

 

Feldmár András, pszichológus, pszichoterapeuta, a Kanadai Pszichológusok Egyesületének örökös tagja, 1940-ben született Budapesten, tizenhat éves korában szökött meg Magyarországról, és Kanadáig meg sem állt, ahol előbb matematikus, majd később pszichológus és pszichoterapeuta lett. 1974-ben ismerkedett meg R. D. Laing skót pszichiáterrel, aki elméleti és gyakorlati munkásságában radikálisan megkérdőjelezte a 20. századi pszichiátria dogmáit. Ez a találkozás egy életre meghatározta Feldmár tudományos munkásságát, a világhoz való viszonyát. Laing tanítványaként, barátjaként és szakmai örököseként tekint magára. Számos nemzetközi pszichoterápiás kutatás vezetője és részese Európában, Kanadában és az USA-ban, dolgozott többek közt az ENSZ megbízásából Ukrajnában és Koszovóban. 

Feldmár a mai napig aktívan dolgozik Kanadában és az USA-ban terapeutaként, tanít, illetve számos szervezet számára végez tanácsadói munkát. Évente egy-két alkalommal jön néhány napra Magyarországra, az Intézet szervezésében előadásokat tart, workshopokat vezet.

Feldmár Andrásról részletesen, iskolák, munkák>>

Büky Dorottya, kommunikációs szakember, tanácsadó

Változatos karrierje érintette a pedagógus pályától a közéleti, társadalmi szerepvállalás különféle formáin, a nagyvállalati PR és PA tapasztalatokon keresztül, a vezetői felelősségvállalás kihívásait. Saját bőrén tapasztalta és tanulta meg, hogy az élet veszélyes, de minden krízis kiváló alkalom és lehetőség a változásra, a fejlődésre. A Feldmár Intézet ügyvezető igazgatójaként a jelenkori legigényesebb pszichológiai/filozófiai/kommunikációs praxis tanítványa. 2011 óta mozog a legnehezebb terepen, a Feldmár Andrással közösen kidolgozott módszertan alapján, többszörösen elítélt rabokkal dolgozik a börtönben és foglalkozik velük szabadulásuk után. Mélyen hisz abban, - és elért szakmai eredményei is bizonyítják-, hogy minden pillanat, mindannyiunk számára esély az újrakezdésre, újjászületésre. Munkájáért a Büntetés-végrehajtásért Érdemrend Bronz Fokozata állami kitüntetést és az ERSTE Nemzetközi Társadalmi Integrációs Díja elismerésekben részesült.

Kommunikációs tanácsadóként dolgozik egyénekkel, családokkal, párokkal, csoportokkal, tanít a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Munkája fókuszában a szolidaritás, az együttműködés, a humor, a kríziskezelés és a nehéz életvezetési helyzetek állnak. Többet Dorkáról itt>>

tanacsadas@feldmarintezet.hu

 

Huszár Annamária, tréner, tanácsadó

Eredeti végzettsége könyvvizsgáló, igazságügyi könyv- adó- és járulékszakértő. Professzionális racionalizmusát, tapasztalatait ma is kamatoztatja a gazdasági életben. De szerencsére időközben figyelme az emberi kapcsolatok, a párkapcsolati problémák, a női létezés különféle aspektusai, lehetőségei felé fordult. Éles váltással elvégezte a hospice önkéntes képzést, később gyászcsoport vezető, gyásztanácsadó, válás-újjászületés tréner lett. Jellemzően a válás-szakítási gyászával, illetve haláleseti gyásszal foglalkozik. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem biblioterapeuta szakát végzi.  A kezdetektől részese a Feldmár Intézet életének, 2013 óta az Intézet egyik vezetője. Csoportokat, tréningeket vezet, de egyéni tanácsadóként is számíthatsz rá. Az ő kreativitásának köszönhető számos új innováció, program. A Nőkérdés programsorozat szakmai koordinátora. 

info@feldmarintezet.hu

 

Végre egyszer jól leszek.
Megtalálom a hegyet,
sátorcölöpös nagy szakállas karót nyelő ..
Hagyom pihenni.
Lehet jobb?
Félsz beszélni? Félsz kérdezni?
Táborság nyárspolgár!?
Szénné kefélem, a cipőm.
Lehet jobb?
Bátor a Feldmár? Hagyd már!
Erotikusan spekulál.. Hagyd már kishit!
Lehúzom két lánccal, nagyshit.
Lehet jobb?
Ön a magam énje,
Te magad kémje.
Pólód alatt hason-szőrszálhasogató,
hátraarccal hetyerésző
workshopon szarakodó ..
Lehet jobb?
Likó? Mikoo’?
Tutti Fruttik, köpjél szotyit!
Remegő élményben katarzis,
anyád szerint pszichózis.
Apád lesújtó tenyere,
hát itt vagyok Bátonyterenye.
Lehet jobb?
Iszod a kávét, édesít Ő, szerrel,
Kurvára forog a reggel.
Légycsapóval baszogatod a szőnyeget,
egyszer úgyis vége lesz.
A végére gondolni, bátor.
Elképzeled úgy, ahogy még nem volt.
Lehet jobb !

Krámli

Andris

verse

Elismerések, díjak:

A Feldmár Intézet a Büntetés-végrehajtási Szolgálatért Emlékplakett bronz fokozatát kapta a fogvatartottak társadalmi reintegrációjával összefüggő feladatok kimagasló teljesítéséért, az új típusú kezelési módszerek kiválasztásáért és azok sikeres alkalmazásáért. (Budapest, 2012. október 23.)

ERSTE Alapítvány Társadalmi Integrációs Díj a fogvatartottak társadalmi reintegrációját célzó Mesekör programért. (Bécs, 2013. június 27.)

Feldmár Intézet Közhasznú Nonprofit Kft.

adószám:23844526-2-42 | KSH szám: 23844526722057201

cégjegyzék szám: 01-09-980983   

bankszámlaszám: 11600006-00000000-67960925 | Erste Bank

SWIT/BIC kód GIBAHUHB

IBAN szám: HU71 1160 0006 0000 0000 6796 0925

© Minden jog fenntartva! 2006. Feldmár Intézet Közhasznú Nonprofit Kft. 

  • Facebook App Icon
  • YouTube App Icon
bottom of page